займы с плохой кредитной историей

📙📙 ۱- نا هماهنگی در میان اجزاء سازمان نشان دهنده نبود یک چشم انداز روشن از آینده سازمان می باشد. سلایق گوناگون پیش از شما پیکره سازمان تحت مدیریت شما را تحت شعاع خود قرار داده اندو شما خواه نا خواه با مجموع این نا هماهنگی ها روبرو هستید.

شما بعنوان مدیر سازمان مسئول درمان بیماری نا هماهنگی در سازمانتان هستید. مسئله این جاست که مدیران قبلی با توجه به امکانات موجود در زمانشان اقدام به رفع نقص های سازمان نموده اند نه با توجه به چشم انداز آینده سازمان..
•    شما بعنوان مدیر، مسئول متوقف کردن این چرخه معیوب هستید. اگر نمی توانید آینده ای روشن از موقعیت های بهتر و موفق تر برای سازمانتان تصور و تعریف کنید توانایی های خود را افزایش دهید.
۲-    تصویر آینده مترقی و موفق سازمان، ساختن فرضی یک آینده خیالی نیست. درک و نمایش آمال و آرزوهای سرخورده اجزاء سازمان که در اثر برخورد آنها با مشکلات روزانه به دست فراموشی سپرده شده و یا تصویر واقعی شکوفائی سازمان است با در نظر گرفتن بازه زمانی لازم.
•    شما بعنوان مدیر سازمان (حتی در صورتی که این آینده زیبا از طرف نهاد های بالاتر برای شما ترسیم نشده است) مسئول کشف و نمایش این آینده زیبا و واقعی سازمانتان به افرادتان  و بالاتر از آن ایجاد احساس ایمان به رسیدن به آن در فرد فرد سازمانتان هستید. پس در ابتدا روی ایمان خود به آینده سازمانتان کار کنید.
۳-    هزینه کردن برای رسیدن به اهداف بزرگ و شروع سازمان یک ضرورت است. شما بعنوان مدیر سازمان مسئول تعریف این اهداف و تمایز آنها از امور غیر ضروری هزینه بر هستید.
۴-    آنچه که باعث موفقیت سازمان شما خواهد شد، ایمان شما به عنوان مدبر، به موفقیت است. اگر به موفقیت خود ایمان ندارید، راهی برای تقویت این احساس در خودتان پیدا کنید.
۵-    موفقیت، حاصل انجام مسئولیت به حد کمال ممکن در زمان خود خواهد بود. حتی اگر در عرف جامعه شما تعریف موفقیت این نباشد، گذشت زمان چهره واقعی آن را نشان خواهد داد.
۶-    شما با ذهنهایی مواجه خواهید شد که به علل گوناگون بدون مد نظر قرار دادن تغییرات لازم به تفکر و ارائه راه حل برای مشکلات سازمان می پردازند و در نتیجه جز نابودی در آینده چیزی بدست نمی آید. شما بعنوان مدیر سازمانتان مسئول نشان دادن آینده روشن بعد از هر برهه سختی در سازمان برای این افراد هستید.
•    مطمئن باشید با شکستن باور حفظ وضع موجود در جهت ورود به آینده در ذهن افراد سازمان، ناگهان راه حل مشکلات خودنمائی می کنند.
۷-    تمام روشها و الگوهای برنامه ریزی و تدوین استراتژی در جهت نیل به آینده ای که شما بعنوان مدیر برای سازمان کشف و ترسیم کرده اید مورد استفاده قرار خواهند گرفت و نه بر عکس.
۸-    پیش بینی آینده دارای یک تعریف مشخص است و نباید آن را با ترسیم آینده زیبا یکی دانست.
•    آنچه شما بعنوان یک مدیر باید به آن باور داشته باشید این است که آینده استمرار گذشته نخواهد بود. ترسیم آینده زیبا خیال پردازی نیست بلک فراخوانی ابزارهائی است که هنوز ساخته نشده اند برای دستیابی به اهداف.
•    نگران این ابزار ساخته نشده نباشید ،‌شما آینده ای که باید باشد را در ذهن افراد سازمانتان ایجاد کنید، خود آنها راه رسیدن به آنرا پیدا خواهند کرد.
۹-    ترسیم آینده زیبا یعنی شناخت، معرفی و ایجاد فضای بالندگی در ذهن افراد است،‌نه محدود کردن اجزاء.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

займ на карту онлайн срочный займ на карту займ на карту срочно без отказа