займы с плохой кредитной историей

در این مقاله قصد داریم از داخل جعبه ابزار یک تحلیلگر کسب و کار به مرور تکنیک های تحلیل و بهبود فرایند بپردازیم و مثل همیشه طبق سبک و سیاق وب سایت سریع و مختصر و مفید:

 

تحلیل هزینه: این روش در واقع تحلیل هزینه بر مبنای فعالیت میابشد بدین صورت که یک لیست ساده از هزینه های کلی فعالیت های یک فرایند است که از طریق آن هزینه های فرایند مشخص میگردد.این تکنیک تحلیلی جهت تعیین هزینه های ریالی واقعی صرف شده در یک فرایند است. اگر هدف اصلی تجزیه و تحلیل، کاهش هزینه ها، کارایی فرایند و یا مقایسه ارزش ایجاد شده توسط فرایند با هزینه های ان باشد، از این تکنیک استفاده میشود.

تحلیل چرخه زمانی:هدف از این تکنیک تعیین طول مدت زمان فرایند ، شناسایی گلوگاه ها و حذف Touch Point یا نقاط تماس غیر ضروری است.

تحلیل الگو: با تشخیص فعالیت هایی که در قدم های مختلف فرایند به صورت منظم  تکرارشده اند میتوان نسبت به ترکیب فعالیت های مورد نظر در یک گروه و به دست آوردن کارایی بیشتر و صرف منابع و زمان کمتر اقدام نمود. همچنین به وسیله تشخیص این نمونه ها در سازمان، شناسایی و تعیین موارد دوباره کاری در سازمان امکان پذیر میباشد. لازم به ذکر است که با استفاده از الگوهای استاندارد یا  Workflow Control-Flow Patterns  میتوان تا حد زیادی نسبت به یکپارچگی مدلها در سازمان اقدام نمود. به زبان ساده تر: فراگیری الگوها مثل دانش یک پزشک هست زمانی که شما به مطب مراجعه میکنید دکتر با بررسی نشانه ها یک نسخه برای شما میپیچد در واقع دکتر مریضی شما با الگوهایی که میشناسد تطبیق داده، مناسب ترین الگو انتخاب و با توجه به آن تصمیم گیری میکند. برای تحلیل گر هم دقیقا همین مسئله وجود دارد که با تحلیل فرایند بخشهایی که متناسب با الگوهای استاندارد است را سریعا شناسایی و در طراحی و مدلسازی استفاده میکند.

نتایج پایش فرایندها: یکی از ابزارهای قدرتمندی که به تحلیلگران در بررسی وضع موجود و بهبود فرایندها کمک میکند پایش و ارزیابی نتایج فرایندهای سازمان در دوره های مختلف به وسیله شاخص های کلیدی نشات گرفته از استراتژی های سازمان میباشد از این تکنیک میتوان برای شناسایی فرایندهایی که نتایج قابل قبول ندارند و همچنین شناسایی گلوگاه ها و پیشنهادهای بهبود استفاده نمود. از جمله ابزارهایی که در این تکنیک استفاده میشود میتوان به نرم افزارهای گزارش ساز نظیر استیمول سافت و داشبوردهای هوش تجاری اشاره کرد.

منابع و مراجع معتبر فرایندی: یکی دیگر از روش های پرکاربرد مورد استفاده در تجزیه و تحلیل و همینطور بهبود فرایند استفاده از منابع و مراجع معتبر و اصطلاحا Blue Print ها میباشد. به عنوان مثالی از مراجع پر کاربرد میتوان به چارچوب eTOMوAPQC اشاره کرد. این مراجع جهت مقایسه و انطباق لیست فرایندهای موجود سازمان با فرایندهای استاندارد و مطلوب مورد استفاده قرار میگیرد.

طوفان ذهنی: در این روش که معمولا برای بهبود و نه تدوین اولیه فرایند استفاده میشود ملاک تعداد پیشنهادات است نه کیفیت. در این جلسه هر کسی به صورت آزادنه نظرات خود را ارایه میدهد و در نهایت لیستی از پیشنهادات یا ترکیب پیشنهادات تدوین و مورد بحث در جلسات بعدی قرار میگیرد. معمولا تعداد نفرات این جلسات ۶ تا ۸ نفر  و به مدت حداکثر دو ساعت است. در این نوع جلسات هر فرد باید حداقل یکبار اظهار نظر کند و با توجه به این نکته که  ایده‏ ها بسیار شکننده هستند و به سادگی با هر سرزنش، پوزخند و تمسخر شکسته می شوند هیچ اظهار نظری نباید با واکنش منفی مواجه شود، ماهیت این جلسات غیر رسمی و  کاملا فان و همراه شوخی و خنده بدون ترس از واکنش مقام مافوق میباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

займ на карту онлайн срочный займ на карту займ на карту срочно без отказа