займы с плохой кредитной историей

هدف سیستم مدیریت زنجیره تامین

پایگاه CIO در تبیین هدف سیستم مدیریت زنجیره تامین مقاله ای دارد که خلاصه ای از آن را در این جا بیان می کنیم. قبل از ظهور اینترنت نرم افزارهای زنجیره تامین برای پیش بینی تقاضای مشتریان و راه اندازی زنجیره تامین روان محدودیت داشتند. حالا با وجود اینترنت شرکت ها قادراند زنجیره تامین شان را به زنجیره تامین تامین‌کنندگان خود و مشتریان در یک شبکه وسیع که هزینه ها و فرصت ها را برای همه اعضای آن بهینه می کند متصل کنند. این دلیلی برای انفجار B2B (تجارت شرکت ها با یکدیگر) بود. امروزه اکثر شرکت ها حداقل بعضی از داده ها را با شرکای زنجیره تامین خود به اشتراک می گذارند. هدف این پروژه قابلیت دید بالاتر در زنجیره تامین است. در بسیاری از صنایع زنجیره تامین یک بازی بزرگ است. اگر شرکت های تامین کننده از تقاضای شرکت های بعد از خود (پایین دست) اطلاع پیدا کنند به اندازه نیاز آن ها تولید خواهند کرد، این مورد در همه قسمت های زنجیره تامین صادق است. اینترنت قابلیت اشتراک گذاری داده ها را فراهم کرده است تا این زنجیره روان کار کند.

شناخت نرم افزار مدیریت زنجیره تامین

برخی سیستم مدیریت زنجیره تامین را به عنوان ابزارها یا ماژول های نرم افزاری معرفی می کنند که در اجرای تراکنش های زنجیره تامین، مدیریت روابط تامین کنندگان و کنترل فرآیندهای تجاری مرتبط استفاده می شود. اگر چه کارکردهای چنین سیستم هایی می تواند گسترده تر باشد ولی اغلب شامل موارد زیر است:

  1. پردازش نیازمندی های مشتری
  2. پردازش سفارش خرید
  3. مدیریت موجودی
  4. رسید کالاها و مدیریت انبار
  5. مدیریت تامین کننده / منبع یابی

پیش بینی، پیش نیاز ضروری برای سیستم مدیریت زنجیره تامین (SCMS) است. چنین ابزارهایی تلاش می کنند عدم تعادل میان عرضه و تقاضا را از میان بردارند. این کار با بهبود فرآیندهای کسب وکار و استفاده از الگوریتم ها و تحلیل مصرف برای برنامه ریزی بهتر نیازهای آتی انجام می گیرد. علاوه بر این سیستم مدیریت زنجیره تامین مستلزم یکپارچگی فناوری است تا سازمان ها بتوانند به صورت الکترونیکی با شرکای زنجیره تامین خود تعامل نمایند.

دو نوع سیستم مدیریت زنجیره تامین وجود دارد: برنامه های کاربردیِ برنامه ریزی و برنامه های کاریردیِ اجرایی. برنامه های کاربردی برنامه ریزی از الگوریتم های پیشرفته ای برای تعیین بهترین شیوه تکمیل یک سفارش استفاده می کنند. نرم افزارهای اجرایی پیگیری وضعیت فیزیکی کالاها، مدیریت مواد و اطلاعات مالی همه طرف های درگیر را انجام می دهند.

بعضی از نرم افزارهای مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر مدل های باز هستند که اشتراک داده ورودی و خروجی سازمان (که سازمان گسترده نامیده می شود و دربردارنده تامین کنندگان کلیدی، سازندگان و مشتریان یک شرکت خاص است). داده های به اشتراک گذاشته شده ممکن است در سیستم های پایگاه داده متفاوت یا در انبارهای داده در مکان و شرکت های متفاوت باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

займ на карту онлайн срочный займ на карту займ на карту срочно без отказа