وارن بافت و سرمایه گذاری در سهام هوش مصنوعی!

انتظار می‌رود هوش مصنوعی (AI) تولید ناخالص داخلی جهانی را تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۱۵.۷ تریلیون دلار افزایش دهد. شناسایی این پتانسیل بالقوه و خارق‌العاده هوش مصنوعی توسط سرمایه‌گذاران بزرگی همچون وارن بافت موجب شده که تمایل زیادی به خرید سهام‌های هوش مصنوعی نشان دهند، تا جایی که بافت به تازگی اقدام به سرمایه‌گذاری در ۵ سهام هوش مصنوعی کرده است.

به گزارش هوشیو، امسال هیچ نوآوری در وال استریت بیشتر از هوش مصنوعی (AI) مورد توجه سرمایه‌گذاران و متخصصان صنعت مالی قرار نگرفته است.

هوش مصنوعی شامل استفاده از نرم‌افزار و سیستم برای انجام وظایفی است که معمولاً به انسان‌ها محول می‎شود. نکته کلیدی، ادغام یادگیری ماشینی (ML) است که به نرم‌افزار و سیستم‌ها اجازه می‌دهد در طول زمان «یاد بگیرند» و تکامل یابند. بر اساس گزارش PwC، انتظار می‌رود این تحول تا سال ۲۰۳۰ ۱۵.۷ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند.

پتانسیل نوآورانه و ارقام هنگفت دلاری پشت هوش مصنوعی توجه بسیاری از موفق ترین مدیران پول وال استریت را به خود جلب کرده است و این شامل وارن بافت مدیرعامل میلیاردر برکشایر نیز می‌شود. بافت با تیم سرمایه‎گذاری خود تقریبا نیمی از سبد ۳۶۵ میلیارد دلاری برکشایر در سه سهام هوش مصنوعی سرمایه‎گذاری شده است.

با این حال، قرار گرفتنBerkshire در معرض هوش مصنوعی به همین جا ختم نمی‌شود. برکشایر هاتاوی، شرکتی که متعلق به وارن بافت است، نه تنها در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند، بلکه دارای یک شرکت سرمایه‌گذاری تخصصی به نام مدیریت دارایی نیوانگلند (NEAM) است. اگرچه بافت مستقیماً بر سرمایه‌گذاری‌های NEAM نظارت نمی‌کند، دارایی‌های ۶۹۰ میلیون دلاری که توسط NEAM نگهداری می‌شود، هنوز بخشی از دارایی‌های کلی بافت است. بنابراین، این مجموعه مخفی وارن بافت است .

از ۳۰ ژوئن، سبد سرمایه‌گذاری خصوصی وارن بافت که ۶۹۰ میلیون دلار ارزش دارد، شامل سرمایه‌گذاری در پنج سهام هوش مصنوعی می‌شود. این اطلاعات از بایگانی‌های فرم ۱۳F می‌آید، که شامل اسنادی است که مدیران سرمایه‌گذاری عمومی مانند شرکت وارن بافت؛ برکشایر هاتاوی، ملزم به ارائه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) برای افشای دارایی‌های خود هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *